Jak dobierać torbę?

Kiedyś wybór torebki był dość łatwy. Zakładano bowiem, ze torebka musi pasować do butów i to było wystarczające. I nie chodziło tutaj wyłącznie o kolor, ale znaczenie miała również faktura materiału z jakiego torba była wykonywana. Obecnie sprawa staje się trudniejsza, ponieważ już nie dobiera się torby do butów jest to sprawa nieco bardziej skomplikowana.

Można je tak naprawdę zestawiać z różnymi elementami stroku jaki będziemy mieli. Trzeba pamiętać, że torebka to rzeczywiście ważny element stylizacji, na który koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę. Jeśli chodzi o kobiety, które stawiają na klasykę nadal chętnie wybierają one torebkę pod kątem butów. Natomiast można spokojnie sobie pozwalać na nieco więcej szaleństwa i efekty także będą bardzo dobre.

Zasady dobierania dodatkówCzy dobierać do butów?

Tak jak już zostało wspomniane dawnej torebka byłą dopasowywana do butów i była to podstawowa forma. Obecnie ten temat jest traktowany bardziej liberalnie i zakłada się, że torebka musi pasować do stroju oraz całej stylizacji. Jest wiele takich dodatków, do których będzie można stosować taką właśnie torebkę. Trzeba jednak pamiętać, że są pewne zasady mianowicie nie można między innymi zestawić butów zamszowych z lakierowaną torebką. Dlatego liczy się nie tylko to jaki kolor mają buty, ale znaczenie będzie miało także to z jakiego materiału torba będzie wykonywana

 

Dobieraj torbę do sylwetki

Wybierając obecnie torebkę na pewno trzeba zwracać uwagę na własną figurę. Jeśli chodzi o kobietę, która będzie niewysoka i ma drobną budowę ciała powinna ona unikać dużych torebek i takich, które są na długich paskach. Dla kobiety pasuje torebka w średnim rozmiarze, która może być montowana na krótkim pasie. Założenie jest takie, że najszersza część będzie się znajdować na wysokości biustu. Jeśli wybierzemy dużą torbę to będzie taka sytuacja, w której zacznie ona nas przytłaczać. Panie, które są bardziej puszyste mogą się zdecydować na wyraziste kolorowe torebki, ponieważ dzięki nim odciągnąć można skutecznie wzrok od sylwetki. Jeśli kobieta ma duży biust i optycznie chce go zmniejszyć można się zdecydować na listonoszkę przecinającą biust. Dzięki temu rzeczywiście skutecznie zmniejszy się go optycznie. Kobieta z dużymi biodrami powinna uważać szczególnie na torebki noszone ukośnie. Szczególnie na wysokości bioder.