Jak dbać o torebki ze skóry naturalnej?

Dobrym rozwiązaniem będzie kupienie specjalnego impregnatu. Preparat taki będzie zabezpieczał materiał przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, wzmocni go i odświeży. Ważne będzie również to, by pamiętać, że do skór licowych i zamszu preparaty się różnią i nie będzie można ich zamiennie stosować.

W codziennym używaniu skórzanej torebki jest ważne, by wszystkie zabrudzenia szybko usuwać. Im później będziemy wykonywać czyszczenie tym trudniej będzie plamy pokonać. Należy pamiętać, że takie plamy, które się nawarstwiają stają się bardzo często szczególnie problemowe, ich usuwanie w 100% do doskonałego wyglądu torby może się okazać niemożliwe.

Konserwacja skóry

Do konserwacji codziennej i małych zabrudzeń wybrać można zwykłą wodę z dodatkiem octu. Taki roztwór w 100 procentach będzie wystarczający, by pojedyncze zabrudzenia usuwać. Przy czyszczeniu trzeba jednak uważać by wody nie było za dużo, nadmierne moczenie skóry nie będzie dla niej dobre i trzeba na to uważać. Najbardziej narażone na zabrudzenia będą torby z jasnej skóry.

Co trzeba zrobić, jeśli zabrudzimy stylową torbę?

Małe zanieczyszczenia staramy się usuwać gumką szkolną do ścierania. Podobnie jak przy usuwaniu grafitu z papieru. Gdy jednak takie metody nie będą wystarczać będzie można wykorzystywać terpentynę, której kilka kropel należy rozpuścić w pianie z białka. W ten sposób zaschnięte i tłuste plamy można pokonać.

Środki do czyszczenia skóry

Jeśli chodzi o konserwację skóry istotne będzie jej natłuszczanie. Do tego celu trzeba kupować specjalny środek albo też sięgnąć po glicerynę albo też olej rycynowy. Wyczyszczone tak torebki będzie trzeba wypolerować. To może dodać im blasku sprawi, że materiał będzie bardziej odświeżonych i zaimpregnowany. Zamiast oleju czy gliceryny wykorzystywać można pastę do butów.

Ma ona podobne działanie a dodatkowo jest również prosta w użyciu, dostępna bez problemu i tania. Jedyne przeciwskazania to pielęgnacja skóry lakierowanej oraz sytuacje, gdy mamy do czynienia z egzotycznymi skórami. Jeśli chcemy uniknąć przebarwień, będziemy się ich obawiać to wybieramy pastę bezbarwną.

Pielęgnacja skóry naturalnej

Torebka, jeśli dłuższy czas nie będzie używana powinna zostać dokładnie wyczyszczona i przechowana w woreczku, kartonowym pudełku albo też owinięta flanelową szmatką. Trzeba zadbać oczywiście o to, by była ona dobrze przechowywana. jeśli my skórze oddamy właściwą pielęgnację to ona będzie się nam odwdzięczać pięknym wyglądem nawet po bardzo wielu latach, dlatego naprawdę warto to zrobić.